+977-1-5147166 ecards@ecardsnepal.org.np

Executive Committee

SN

Name

Position

1

Mr. Brahma Dhoj Gurung

Chairman

2

Ms.Kalika Pathak

Vice-Chairman

3

Mr.Dipendra Kumar Joshi

Secretary

4

Dr.Tirtha Raj Regmi

Joint Secretary

5

Mr. Man Mohan Bhakta Shrestha

Treasurer

6

Dr. Shreema P. Neopane

EC Member

7

Dr. Basanta Vikram Thapa

EC Member

8

Mr. Ghan Shyam Awasthi

Advisor

9

Mr. Rudra P. Devkota

Advisor

10

Dr. Chiranjivi Regmi

Advisor

Members

SN

Name

Entry Date

Life Member Date

1

Mr. Ananda P. Pokharel

048-2-25

LM from 2056-2-11

2

Mr. Ghan Shyam Awasthi

2052-11-23

LM from 2056-2-11

3

Dr. Tirtha Raj Regmi

052-11-23

LM from 2056-2-11

4

Mr. Rudra P. Devkota

2055-4-28

LM from 2056-2-11

5

Mr. Gokarna Raj Aryal

2055-4-28

LM from 2056-2-11

6

Dr. Devendra P. Chapagain

2056-2-11

LM from 2057-4-15

7

Mr. Brahma Dhoj Gurung

2056-2-11

LM from 2060-5-13

8

Dr. Shreeram P. Neopane

2056-2-11

LM from 2060-5-13

9

Mr. Narahari Dhakal

2058-5-10

LM from 2060-5-13

10

Dr. Keshab Prasad Premi

2059-4-25

LM from 2061-6-29

11

Dr. Basanta Vikram Thapa

2058-5-17

LM from 2062-5-24

12

Dr. Chiranjivi Regmi

2061-5-20

LM from 2064-5-13

13

 Dr. Ganga Datta Subedi

 2048-2-25

General Member

14

Mr. Man Singh Khatri

2058-5-17

General Member

15

Mr. Bom Bahadur Thapa

2058-5-17

General Member

16

Mr. Rajendra Bhari

2059-5-09

General Member

17

Mr. Man Mohan Bhakta

2061-5-20

General Member

18

Mr. Bhola Siwakoti

2061-5-20

General Member

19

Mr. Deependra Kumar Joshi

2061-5-20

General Member

20

Ms. Nina Rijal

2063-5-16

General Member

21

 Ms. Devi Nagarkoti

 2072.06.30

 General Member

22

 Ms. Kalika Pathak

 2072.06.30

 General Member

23

 Mr. Surya Kumar Maharjan

  2072.06.30

 General Member

24

Prof Dr. Kailash Nath Pyakuryal

2062-05-24

Honorary member

25

Mr. G. Furri

2062-05-24

Honorary member

26

Dr. Lokendra Prasad Poudel

2068-06-07

Honorary member

 

Staff

Central Office Kathmandu

1Bhola ShiwakotiProgramme Coordinator
2Krishna Bd. AcharyaAdmin Finance Officer
3Manju RijalOffice Secretary
4Laxmi NeopaneOffice Assistant

Field Office, Guheshwori, Kathmandu

Name of Programme : Rainwater harvesting and groundwater Recharge.

1Gyanesh Nanda BajracharyaTeam Leader
2Man Mohan Bhakta ShresthaSocial Mobilization Specialist
3Toya GautamCommunication/Media Campaign Specialist
4Rajendra MaharjanEngineer
5Urusha ManandharField Supervisor
6Pankaj Raj JoshiJunior Admin Officer

  Field Office Lalitpur

Name of Programme : Value Chain Lime and Mandarin In Lalipur.

1Nirajan BhandariProgramme Coordinator
2Shyam Krishna ChaulagainSocial Mobilizer
3Najar Man MoktanSocial Mobilizer